Csapatbemutató, férfiak: Málta

C csoport – Málta

• Málta harmadik alkalommal játszhat a „nagy” Eb-n, bár az első klasszikus győzelemre még várniuk kell. Bemutatkozásuk alkalmával megúszták, hogy utolsóként végezzenek, miután a 15. helyért vívott meccsen 10-10-re végeztek a törökökkel, a büntetőpárbajt pedig ők húzták be. Aztán két évvel később fordult a kocka, ugyanebben a szereposztásban 7-7 után ezúttal a törököknek jött ki jobban a lépés a ráadásban.
  • A máltaiak kétszer játszottak az olimpián, még a hőskorban, 1928-ban és 1936-ban. Amszterdamban 3:1-re legyőzték Luxemburgot, de aztán a franciák 16:0-lal átgázoltak rajtuk a negyeddöntőben. Berlinben mindhárom meccsüket elbukták HUN 0:12, GBR 2:8, YUG 0:7), és végül 16. helyen zártak. A nyolcvanas években kétszer játszottak a B Európa-bajnokságon (1981, 1985), egyszer pedig a C-osztályban (1987) – illetve a FINA Development Trophy-n is részt vettek többször.
  • Eddigi Eb-mérlegük: 12 mérkőzés győzelem nélkül, két döntetlen és 10 vereség, góljaik: 68-180.
  • A Budapestre vezető után a románoktól ugyan kikaptak a kvalifikációban, de Portugália legyőzésével biztosították a helyüket a mezőnyben.