Csapatbemutató, nők: Olaszország

B csoport – Olaszország

• Öt Eb-aranyérmükkel az olaszok a hollandokkal holtversenyben állnak a győzelmek tekintetében. 1995 és 2006 között volt egy döbbenetes szériájuk, amikor zsinórban hatszor játszottak döntőt, és négyszer nyertek is (1995, 1997, 1999, 2003). Az ötödik diadal 2012-ben született.
  • Olaszország az Európa-bajnokságok specialistája: 1989-es debütálásuk után egészen 2016-ig minden egyes alkalommal eljutottak az elődöntőig, azaz 14 egymást követő Eb-n voltak a legjobb négyben, és csupán ötször maradtak le az éremről. Mindazonáltal ez a páratlan sorozat legutóbb megszakadt, épp a magyar csapatnak köszönhetően, amely 10-9-re legyőzte őket a negyeddöntőben (majd az oroszoktól is kikaptak, és végül a 6. helyen kötöttek ki).
  • Ettől még az olaszok éremkollekciója parádés: 5 arany, 2 ezüst, 2 bronz.
  • Itália hölgyei 2004-ben olimpiai bajnoki címet nyertek, míg legutóbb Rióban ezüstéremig jutottak – a kettő között hatodikak lettek Pekingben és hetedikek Londonban (Sydney-ről még lemaradtak).
  • A világbajnokságokon három döntőt vívtak egymás után 1998-ban, 2001-ben és 2003-ban, és az első kettőt meg is nyerték. Ezt aztán szerényebb eredmények követték, hiszen 2005 és 2019 között mindössze egyetlen érmet tudtak szerezni, egy bronzot 2015-ben. A legutóbbi két alkalommal, Budapesten és Kvangdzsuban egyaránt hatodikak lettek – tavaly nyáron speciel megint a magyar csapat intézte el őket a negyeddöntőben, ismét egy góllal (6-7). Emellett volt egy 4. helyük (2011), egy 5. (2005), 9. (2009) és 10. (2013).
  • Egyaránt ezüstérem a legjobb eredményük a Világkupákon (1993, 2005), és a Világligában (2006, 2011, 2014).
  • Az olaszok Eb-örökmérlege: 91 mérkőzés, 62 győzelem, 5 döntetlen és 24 vereség. Gólkülönbségük: 980-661. Azaz az olaszok Budapesten szerzik majd meg az 1000. Eb-góljukat.