Csapatbemutató, nők: Németország

B csoport – Németország

• A németek történetük során egyetlenegyszer hiányoztak az Eb-ről, amikor 2014-ben a kvaliban elveszítették a döntő meccset a németek ellen. Azelőtt és azóta rendszeres résztvevői a viadalnak, ott voltak a legelső alkalommal, amikor is eddigi legjobb eredményüket érték el, hiszen Oslóban bronzérmesek lettek. Aztán kissé vegyes a kép, igaz, az egyenes kieséses szakasz 1991-es bevezetése óta sohasem tudtak a legjobb négy közé kerülni. 1987-ben még negyedikek voltak, majd 1989-ben 5-ikek, hatodikak 1991-ben, 1993-ban és 1997-ben, hetedikek 1995-ben, majd 1999 és 2010 között hatszor zsinórban, végül nyolcadikak 2012-ben, 2016-ban és 2018-ban. Az utóbbi két alkalommal csupán hajszállal sikerült kivívniuk a negyeddöntős szereplést, egyetlen góllal tudták legyőzni a szerbeket Belgrádban és Barcelonában is, ám azzal elcsípték a csoport negyedik helyét.
  • Korábban rendszeres fellépők voltak a többi nagy viadalon is, így hat ízben játszottak a világbajnokságokon, 1986-ban (mint NSZK) és 1991-ben 6. helyen zártak, ami a mai napig a legjobb eredményük. Utoljára 2009-ben kvalfikáltak, azóta öt egymást követő vébéről maradtak le.
  • Még sohasem jutottak ki az olimpiára.
  • Egyszer, 2012-ben jutottak el a Világliga szuperdöntőjébe, ahol 6. helyen zártak.
  • Az Eb-ken eddig 105 mérkőzést vívtak, 27-szer nyertek, volt 2 döntetlenjük, illetve 77 vereségük. Gólkülönbség: 746-941.
  • Nem volt éppenséggel sima az útjuk Budapestig: a románok 14-13-ra győztek az első meccsen, a visszavágón viszont a németek kibrusztolták (14-11) a kvalifikációt.